טיול והשכרת אופניים בצפון

טיול אופניים בשמורת הדן

שמורת הדן

רמת קושי
2/5
עונות בשנה

מתאים לכל עונות השנה

מתאים לילדים?

כן

מסלול מעגלי?

כן

אזור נחל דן, מקור המים הבולט של הירדן, הפך לסביבת הרכיבה המועדפת על רבים מהיוצאים אל טיול אופניים בצפון. אחד מיתרונותיו המובהקים הוא ביכולת לבחור מסלול בדרגת הקושי הרלוונטית עבורכם, מבלי לוותר על החיבור המרהיב עם הטבע. מה שאומר שבין אם אתם מחפשים מסלול רכיבה מאתגר ובין אם מסלול קליל ורגוע עם הילדים, תוכלו ליהנות מאחד מהנופים המרהיבים ביותר בגליל העליון.

מה אפשר לראות במהלך הרכיבה?

גם אם כבר נדמה לכם שראיתם את כל מה שיש לצפון להציע, המסלול שעובר בסביבת שמורת הדן הוא מסלול שלא תרצו לוותר עליו. למעשה, סביר להניח שתרצו לפנות לעצמכם זמן מעבר למתוכנן, כדי ליהנות מכמה עצירות ספונטניות. העצירה העיקרית תוקדש כמובן להתרשמות קרובה מיופיו של נחל דן, וגם לטבילת רגליים בבריכת השכשוך. שימו לב שאסור להיכנס אל המים באזורים שאינם מורשים. 

במקביל, זהו טיול אופניים בצפון שמומלץ לצאת אליו עם ארוחה קלה, כדי לעצור במהלכו ולהתיישב ליהנות מעושרו של הטבע. כל מסלולי הרכיבה יפגישו אתכם עם צמחייה מרשימה ועצים שונים בהם צפצפות ועצי דולב מזרחי, מיני דגים ואפילו סרטנים. אם אתם מתעניינים גם בארכיאולוגיה, תוכלו לבקר באתרים ההיסטוריים שברחבי שמורת הדן כדי להתבונן בשרידים שמפוזרים בהם.

מתי הכי כדאי לטייל בסביבה?

תמיד יש מה לראות באזור נחל דן, וכל אחת מעונות השנה צובעת את האזור בצבעים ייחודיים משלה. בזכות ההצללה הנעימה מהעצים, נעים לרכוב כאן בקיץ. בחודשי החורף לעומת זאת, למרות שמזג האוויר קריר יותר והטמפרטורות צונחות, תוכלו ליהנות מיופיים של המים השוצפים בנחל שזורם במלוא העוצמה. בשורה התחתונה, אם אתם מתכננים טיול אופניים בצפון עם הילדים, החברים או בני הזוג, תרצו לשקול את המסלול הזה לחיוב.

שמורת הדן – תמיד לעניין

ריבוי האטרקציות שניתן למצוא מסביב לנחל, הופך את נחל דן למקום שתמיד כיף לחזור עליו. ואם עדיין לא יצא לכם לרכוב בו, אתם צפויים להתאהב.

עשינו לכם חשק לבוא לטייל בשמורת הדן?

השאירו לנו פרטים ונדאג לחזור אליכם ולתאם לכם טיול אופניים שלא תשכחו.