טיול והשכרת אופניים בצפון

טיול אופניים בנחל קדש

נחל קדש הוא אחד המסלולים התלולים והמאתגרים מיטיבי לכת ורוכבי אופניים בשטח. אורך המסלול הוא 3 ק"מ וניתן לזהות אותו על פי סימון שבילים בחלק העליון של הנחל.

נחל קדש

רמת קושי
4.5/5
עונות בשנה

מתאים לכל עונות השנה

מתאים לילדים?

לא

מסלול מעגלי?

כן

מסלול רכיבה בנחל קדש

נחל קדש הוא אחד המסלולים התלולים והמאתגרים מיטיבי לכת ורוכבי אופניים בשטח. אורך המסלול הוא 3 ק"מ וניתן לזהות אותו על פי סימון שבילים בחלק העליון של הנחל. התחלת המסלול מהכפר הערבי נבי יושע לא רחוק ממצודת כ"ח. לאורך המסלול ניתן לצפות על עמק החולה והחרמון ולהשתכשך בבריכות קטנות ומוצלות. במורד הערוץ בין הסלעים מותקנות ידיות אחיזה כדי להקל על המטיילים. כשמסתיימת הירידה המותרת למטיילים ניתן לפנות למעלה או לרכב בחזרה לכיוון החניה ברכיבה. ניתן גם להתחיל את הרכיבה בירידה מאזור כביש יפתח מצוק רמים ולסיים אותו במצודת כ"ח. הרכיבה עצמה היא רק עד רמת קדש לתצפית בשל הערוץ התלול.

על השמורה

שמורת נחל קדש היא אחת השמורות היפות המשתרעת על שטח של 1,500 דונם כאשר הנחל עובר בה בין הסלעים שיוצרים שני מפלים לאורכו. לאחר עונה גשומה יש זרימת מים לזמן קצר ולכן חשוב לטייל מייד לאחר הגשמים. טיול אופניים בצפון המלווה בשכשוך במים, הוא הנאה צרופה ומרעננת המשתלבת עם הצמחייה הענפה. תוכלו לטייל בין עצי אלה, אלונים, שקדים ובין שיחים מטפסים ואולי לפגוש גם שפני סלע, שקנאים, נשרים או חסידות. אם אתם מסיימים את המסלול במצודת כ"ח הנקראת גם מצודת ישע, תוכלו לרכב בשביל הפלמ"ח במקום בו נערך הקרב על המצודה במלחמת העצמאות.

טיולי רכיבה בצפון

כשבוחרים מסלול טיול אופניים בצפון ובפרט באזור הגליל ישנן לא מעט אפשרויות ברמות קושי שונות. הרכיבה בנחל קדש היא רכיבה מורכבת שיש להיערך אליה מראש בשל המסלול התלול. השביל אינו מוגדר כשביל רכיבה או כסינגל והוא מותאם יותר למיטיבי לכת. עם זאת, בהחלט ניתן לרכב באזור על פי היכולת. טיולי אופניים נוספים בשבילים מוכרים לרכיבה ניתן למצוא ביער חניתה, ציפורי, אלון הגליל ועוד. הצטיידו בקסדה, מים ואמצעי בטיחות נוספים, צאו לטייל והניעו את הגלגלים.

עשינו לכם חשק לבוא לטייל בנחל קדש?

השאירו לנו פרטים ונדאג לחזור אליכם ולתאם לכם טיול אופניים שלא תשכחו.