טיול והשכרת אופניים בצפון

טיול אופניים בנחל חרמון תחתון

כל רוכב שיוצא אל טיול אופניים ביום חם, יסכים שאין דבר מהנה יותר מהיכולת להירטב ולשכשך במים ולאחר מכן להתיישב לארוחה קלה בטבע.

נחל חרמון תחתון

רמת קושי
3.5/5
עונות בשנה

סתיו, אביב

מתאים לילדים?

כן

מסלול מעגלי?

כן

כל רוכב שיוצא אל טיול אופניים ביום חם, יסכים שאין דבר מהנה יותר מהיכולת להירטב ולשכשך במים ולאחר מכן להתיישב לארוחה קלה בטבע. אם גם אתם מעוניינים לשלב בין רכיבה מהנה וקצבית לבין מסלול רטוב בצפון, אל תוותרו על נחל חרמון תחתון. נחל החרמון מתחלק לשניים, כאשר החלק התחתון מאופיין בזרימה בעוצמה שנוחה יותר עבור מטיילים שמעוניינים לרחוץ בו. זהו האזור שבו נתמקד.

מה אפשר לראות במהלך הרכיבה?

הטיול הבא מאפשר ליהנות מחוויית הרכיבה המושלמת, שמתאימה לרוכבים עם מעט ניסיון אך גם לרוכבים מתקדמים. הסיבה לכך היא שניתן לצאת למסלולים ברמות קושי ובאורכים שונים, בהתאם להעדפה ולוותק של הרוכבים עצמם. בין אם תבחרו בטעימה קצרה או במסלול רכיבה ארוך יותר, אין ספק שתיהנו. 

זהו טיול אופניים שמשלב בין דרך נוחה ופסטורלית, נופים ירוקים וכמובן גם גישה למים זורמים. הסביבה משולטת, נוחה מאוד להתמצאות ולכן מתאימה גם לטיולים משפחתיים. נחל חרמון תחתון נמצא גם בקרבה נוחה לשמורות טבע שונות, בהן נחל עיון ונחל שניר, כך שאם הגעתם לטיול של מספר ימים – תוכלו ליהנות מכל האטרקציות שנמצאות בסביבתו.

מתי הכי כדאי לטייל בסביבה?

מאחר שמדובר במסלול שמזמין אתכם להתרטב, אין ספק שהתקופה המומלצת ביותר ליהנות ממנו היא מאמצע האביב ועד לתחילת הסתיו. מסלול הנסיעה עצמו הוא מוצל חלקית, כך שאם בחרתם ביום חם אל תוותרו על כובע ועל קרם הגנה. 

נוסעים בזהירות, טובלים באחריות

כמו כל טיול שכולל גישה למים, חשוב לנקוט בזהירות. אם יצאתם אל טיול אופניים באזור בעונה הקרירה, יש להימנע מכניסה למים בימים סוערים או לאחר גשם, כדי להימנע מסיכון להיסחפות. נחל חרמון תחתון הוא תמיד אטרקציה מרתקת ליהנות ממנה, אך כדאי להיכנס אליו רק אם תנאי מזג האוויר מאפשרים זאת. מאחר שבנקודות מסוימות המים עמוקים יחסית, חשוב לשמור על הילדים ולא לאפשר כניסה למים של מי שאינו יודע לשחות.

עשינו לכם חשק לבוא לטייל בנחל חרמון תחתון?

השאירו לנו פרטים ונדאג לחזור אליכם ולתאם לכם טיול אופניים שלא תשכחו.